با حضورداشت الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند «قرارداد خدمات رهنمودهای هوایی» میان وزارت ترانسپورت و هوانوردی و شرکت گاک به امضاء رسید

fdpm_admin
شنبه ۱۴۰۱/۶/۱۹ - ۹:۵۴
۹۶

تاریخ: 8 سپتمبر، 2022

با حضورداشت الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء، امروز «قرارداد خدمات رهنمودهای هوایی» میان وزارت ترانسپورت و هوانوردی و شرکت «گاک» امارات متحده عربی به امضاء رسید.

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند حین امضای این قرارداد گفت: چندی قبل در حضورداشت ما، میان وزارت ترانسپورت و هوانوردی و شرکت «گاک» امارات متحده عربی قرارداد ارائه خدمات زمینی سه میدان هوایی مهم کشور (کابل، کندهار و هرات) به امضاء رسید که بر اساس آن مجدداً برخی پروازهای بین‌المللی آغاز گردید. بدون شک این امر بر اقتصاد کشور تأثیر مثبت داشت.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء همچنان افزود: به هدف تقویت اقتصاد کشور امروز با کمپنی گاک امارات متحده عربی قرارداد خدمات رهنمودهای هوایی را امضاء می‌نمایم.

قابل ذکر است که با تطبیق این قرارداد، هواپیماهایی که از حریم هوایی افغانستان عبور و یا در میدان‌های هوایی بین‌المللی نشست می‌کنند ارائه خدمات رهنمودهای هوایی به سطح بین‌المللی انجام شده، مصئونیت هواپیماها تامین و منبع عواید پروازهای عبوری دوباره باز می‌شود.

این قرارداد به شکل مشارکت‌عامه و به منافع دو طرف است که طی ده سال در دو مرحله انجام خواهد شد. بر اساس این قرارداد، میدان‌های هوایی افغانستان به تجهیزات معیاری مجهز شده و از سوی کمپنی گاک به افغان‌ها در زمینه ارائه خدمات رهنمودها هوایی آموزش داده می‌شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۴:۵۵
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید. در آغاز طبق آجندا روی یک سلسله موضوعات بحث شد. نخست روی موضوع. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۶:۳
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود. در ترکیب هیئت که ریاست آن را محترم ملا. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۶ - ۱۲:۴۹
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد. در این نشست پیرامون. . .

BACK TO NEWS