تا کنون به تعداد 5914 تن گدا از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری شده است

fdpm_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۳ - ۱۴:۱
98

تاریخ:13 سپتمبر، 2022

کمیته جمع‌آوری گداها به رهبری الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء تا تاریخ 22 سنبله سال جاری، به تعداد 5914 تن گدا را از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری کرده است. از میان این گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 3872 تن زن می‌باشد که پس از ارزیابی تعداد 1069 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 2803 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند. برعلاوه از میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 518 تن مرد بوده که پس از ارزیابی تعداد 138 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 380 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند. در میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 1524 کودک می‌باشد که تعداد 763 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 723 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای هستند.  همچنان تعداد 38 تن کودکان بی‌سرپرست جمع‌آوری شده‌اند که پس از بایومتریک به مراکز آموزشی وزارت کار و امور اجتماعی فرستاده شده‌اند. در این مراکز علاوه بر اعاشه به کودکان بی‌سرپرست زمینه‌ای آموزش نیز فراهم می‌شود. جمعیت هلال احمر افغانی پروسه‌ای کمک‌های نقدی را به گداهای مستحق آغاز کرده است که تاکنون صدها نفر این کمک‌ها را دریافت کرده‌اند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۴:۵۵
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید. در آغاز طبق آجندا روی یک سلسله موضوعات بحث شد. نخست روی موضوع. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۶:۳
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود. در ترکیب هیئت که ریاست آن را محترم ملا. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۶ - ۱۲:۴۹
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد. در این نشست پیرامون. . .

BACK TO NEWS