کمیته‌ای جمع‌آوری گداها تا هنوز 3048 گدا را از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری کرده و این روند ادامه دارد

fdpm_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۶/۱۴ - ۱۴:۱۶
۹۵

تاریخ: 5 سپتمبر، 2022

به دستور امیرالمومنین شیخ هِبة‌الله آخندزاده حفظه‌الله کمیته جمع‌آوری گداها به رهبری الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء، تا تاریخ 12 سنبله سال جاری، به تعداد 3048 گدا را از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری کرده است.

از میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 2109 تن زن می‌باشد که پس از ارزیابی تعداد 629 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 1480 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند. برعلاوه از میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 283 تن مرد بوده که پس از ارزیابی تعداد 60 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 223 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای هستند.

در میان این گداهای جمع‌آوری شده تعداد 656 کودک می‌باشد که تعداد 269 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 370 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای هستند. همچنان به تعداد 17 کودک بی‌سرپرست از سوی وزارت کار و امور اجتماعی به مراکز آموزشی فرستاده شده‌اند.

شایان ذکر است که تمام گداهای جمع‌آوری شده‌ای مستحق به جمعیت هلال احمر افغانی انتقال و از سوی نهادهای مسوول کمک‌های لازم به آن‌ها صورت گرفته است

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۴:۵۵
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید. در آغاز طبق آجندا روی یک سلسله موضوعات بحث شد. نخست روی موضوع. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۶:۳
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود. در ترکیب هیئت که ریاست آن را محترم ملا. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۶ - ۱۲:۴۹
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد. در این نشست پیرامون. . .

BACK TO NEWS