کمیته جمع‌آوری گداها تا تاریخ 26 سنبله 6900 تن گدا جمع‌آوری کرده است

fdpm_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۷ - ۱۶:۱۱
98

تاریخ: 18 سپتمبر، 2022

کمیته جمع‌آوری گداها به رهبری الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء تا تاریخ 26 سنبله سال جاری، به تعداد 6900 تن گدا را از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری کرده است. 

از میان این گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 4617 تن زن می‌باشد که پس از ارزیابی تعداد 1231 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 3386 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند. همچنان از میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 579 تن مرد بوده که پس از ارزیابی تعداد 164 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 415 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند.

در میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 1704 کودک است که تعداد 911 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 754 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای هستند. همچنین به تعداد 39 کودکان بی‌سرپرست می‌باشد. کودکان گدای بی‌سرپرست پس از بایومتریک به مراکز آموزشی وزارت کار و امور اجتماعی فرستاده شده‌اند. در این مراکز علاوه بر اعاشه به کودکان بی‌سرپرست زمینه‌ای آموزش نیز فراهم می‌شود.

جمعیت هلال احمر افغانی پروسه‌ای کمک‌های نقدی را به گداهای مستحق آغاز کرده است که تاکنون صدها تن از این کمک‌ها مستفید شده‌اند.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۴:۵۵
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید. در آغاز طبق آجندا روی یک سلسله موضوعات بحث شد. نخست روی موضوع. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۶:۳
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود. در ترکیب هیئت که ریاست آن را محترم ملا. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۶ - ۱۲:۴۹
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد. در این نشست پیرامون. . .

BACK TO NEWS