کمیته جمع‌آوری گداها به رهبری الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند  تاکنون 8444 تن گدا جمع‌آوری کرده است

fdpm_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۷/۳ - ۱۵:۸
۱۰۱

تاریخ: 25 سپتمبر، 2022

کمیته جمع‌آوری گداها به رهبری الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء تا تاریخ 2میزان سال جاری، به تعداد 8444 تن گدا را از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری کرده است.

از میان این گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 5779 تن زن می‌باشد که پس از ارزیابی تعداد 1750 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 4029 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند. همچنان از میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 718 تن مرد بوده که پس از ارزیابی تعداد 236 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 482 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند. در میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد 1947 کودک است که تعداد 1079 تن آن‌ها مستحق و به تعداد 827 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای هستند. همچنین به تعداد 41 کودکان بی‌سرپرست می‌باشد.

کودکان گدای بی‌سرپرست پس از بایومتریک به مراکز آموزشی وزارت کار و امور اجتماعی فرستاده می‌شوند. در این مراکز علاوه بر اعاشه به کودکان بی‌سرپرست زمینه‌ای آموزش نیز فراهم می‌گردد. با گدایان مستحق از سوی امارت اسلامی افغانستان کمک‌های نقدی دوامدار صورت می‌گیرد.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۴:۵۵
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء در قصر مرمرین تدویر گردید. در آغاز طبق آجندا روی یک سلسله موضوعات بحث شد. نخست روی موضوع. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۶:۳
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت بلندپایه دولتی از معدن مس عینک لوگر دیدن نمود. در ترکیب هیئت که ریاست آن را محترم ملا. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۶ - ۱۲:۴۹
Background image

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد

الحاج ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز با طلعت بیک مصدقاف نمایندۀ خاص رئیس جمهور قرغیزستان و هیات همراه شان، در دفتر کاری‌اش دیدار کرد. در این نشست پیرامون. . .

BACK TO NEWS